ROSAFILO Journal
Odkryj parówkę na twarz tej wiosny!
Dbając o urodę, wiemy, jak ważne jest regularne oczyszczanie twarzy. Po zimie nasze ciało i twarz potrzebują regeneracji. W skórze twarzy kryją się bakterie i zarazki, a także zanieczyszczenia, które dostają się w pory. Bardzo przydatnym zabiegiem okazuje się parówka na twarz.
Parówki na twarz – kiedy i jak je stosować?
Problem z przetłuszczającą się lub szorstką i ziemistą cerą można rozwiązać za pomocą bardzo przyjemnych, domowych zabiegów. Pielęgnacja z użyciem kąpieli parowych na twarz, czyli tzw. parówek, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Nie tylko odżywia i wygładza skórę, ale też poprawia samopoczucie. Czy zatem każdy może stosować tę metodę?
Dla kogo są kąpiele parowe na twarz?
Z zalet kwiatowych i ziołowych mieszanek, które dzięki podgrzaniu i wytworzeniu się gorącego powietrza dostają się do porów skóry, mogą korzystać prawie wszyscy. Nie ma tu znaczenia rodzaj cery – taka ożywcza sauna na twarz sprawdzi się zarówno w przypadku osób z suchą cerą, jak i przetłuszczającą się. Należy jedynie uważać, jeżeli masz szczególnie wrażliwą skórę ze skłonnością do alergii. Wówczas wszystko będzie zależeć od reakcji Twojej skóry – być może zaakceptuje ona parówki na twarz od czasu do czasu lub też trzeba będzie z nich jednak zrezygnować.
W przypadku osób z cerą naczynkową zalecana jest niestety całkowita rezygnacja z takiej pielęgnacji.
Przeciwwskazaniem są także stany zapalne skóry, jaskra, nadciśnienie i miażdżyca tętnic.
Jak wykonać parówkę na twarz?
Jeżeli upewniłaś się już, że możesz skorzystać z zabiegu pielęgnacyjnego, dzięki któremu odblokujesz zatkane pory i odżywisz swoją cerę, pora przygotować twarzowe SPA. Najpierw zadbaj o to, aby Twoja skóra była czysta. Jeśli więc masz na twarzy makijaż, precyzyjnie zmyj go za pomocą płynu micelarnego lub kremu do demakijażu. Możesz również zastosować piling, dzięki któremu składniki odżywcze parówki na twarz łatwiej dotrą do wewnętrznych warstw Twojej skóry.
Kolejny krok to przygotowanie ręcznika i miski z trzema szklankami wrzącej wody. Wsypujesz do niej maksymalnie dwie łyżki mieszanki do tego typu kąpieli. Ustawiasz ją tak, aby wygodnie było Ci się nad nią pochylić (w bezpiecznej odległości), po czym nakrywasz głowę oraz miskę ręczniczkiem.
Taka kąpiel może trwać od kilku do kilkunastu minut, w zależności od potrzeb cery.
W naszym asortymencie znajdziecie parówkę na twarz nagietkowo-chabrową, przeznaczoną do cery suchej i wrażliwej. Głównymi składnikami tej parówki są: kwiat nagietka, kwiat chabru, żywokost, kwiat rumianku, kwiat pomarańczy, ziele krwawnika, płatki róży oraz płatki piwonii.
Kwiat chabru działa regenerująco oraz nawilżająco, dlatego jest idealny w przypadku bardzo suchej i podrażnionej skóry. W płatkach kwiatowych są związki śluzowe, kwasy organiczne, gorycze, żywice, poliacetyleny i polisacharydy, witamina C i sole mineralne.
Płatki chabru bogate są w antocyjanidyny i flawonoidy, zawierają również pierwiastki, m.in. magnez, potas i mangan. Składniki obecne w płatkach chabru pozytywnie wpływają na stan skóry i błon śluzowych.
Polecamy parówkę na twarz na wiosnę.