Geneza marki

ROSA – róża to piękna, subtelna i tajemnicza roślina. Od wieków będąca przedmiotem ludzkiego doświadczenia religijnego, kulturowego i miłosnego. Dziś stanowi składnik unikalnych produktów, takich jak nasze. Od płatków róży rosnącej nad Bałtykiem zaczęła się nasza fascynacja naturalnymi kosmetykami wysokiej klasy.

FILO – czyli upodobanie, skłonność, …Do czego? Do życia, do piękna i do natury. Do płatków róż i innych skarbów przyrody. Do tworzenia w 100% naturalnych kosmetyków najwyższej jakości.

Stąd ROSAFILO

Kosmetyki marki ROSAFILO to połączenia natury i piękna. Każdy nasz produkt jest wyrabiany ręcznie, a tym samym – jest wyjątkowy.

Zapraszam do krainy przyjemności…

Halina Ryl

HISTORIA

Dawno, dawno temu… w 1417 roku król Władysław Jagiełło założył na Wołyniu wsie Rymacze i Jagodzin, darując ziemie swoim rycerzom w ramach podziękowań za ich udział w zwycięstwie w bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku.
W tej królewskiej wsi Rymacze w 1902 roku urodziła się moja babcia Frania – potomkini woja spod Grunwaldu. W wyniku pierwszej wojny światowej musiała szybko dorosnąć i nauczyć się wielu rzeczy. Do czasu wybuchu kolejnej wojny pomagała ludziom jako zielarka.
Babcia Frania oraz moja mama opowiadały mi, że bywały dni, kiedy to wielkie podwórze przy domu zatłoczone było wozami i ludźmi szukającymi pomocy w chorobie.
Pamiętam babcię z czasów, gdy byłam dzieckiem i razem zrywałyśmy na łąkach różne rośliny. Preferowała kosmetyki i leki „z Bożej apteki” – wiedziała, jak je stosować, i leczyła tymi ziołami rodzinę.
Do dziś czuję gorzki smak naparu z piołunu, który musiałam łykać na poprawę apetytu lub na problemy żołądkowo-jelitowe. Za to przy przeziębieniach napar z suchych łodyg malin uwodził mnie kolorem, aromatem i smakiem, a przy myciu twarzy płatki chabru czarowały swym błękitem…

Dzisiaj, już jako osoba dorosła, staram się nadać swoim wspomnieniom nowe życie, dla pożytku i przyjemności innych – mam nadzieję, że z błogosławieństwem babci Frani.

Blisko pół wieku zawodowo zajmowałam się architekturą. Ale kiedy zbierałam płatki dzikiej róży, która ścieli nadmorskie tereny w pobliżu Koszalina, powracałam do czasów spędzonych z babcią. Przez lata robiłam naturalne kosmetyki wyłącznie hobbystycznie – dla siebie, rodziny i znajomych, których obdarowywałam przy różnych okazjach. Aż w końcu moi bliscy, będący pod wrażeniem tego, co tworzę, zaczęli nakłaniać mnie, bym zajęła się tym w pełni profesjonalnie.

W ten sposób z pomocą całej rodziny stworzyłam nową markę. Nazwa ROSAFILO – oznaczająca upodobanie do róży – nawiązuje do nadmorskich pól tego kwiatu. Dopisek „Natura & Piękno” oraz towarzyszące nam hasło „Kraina przyjemności, zapachu i zdrowia” są naszym credo.

Naturalność, relaks, luksus, jakość to wszystko, co przekazujemy w naszych produktach.