Jak to wszystko się zaczęło...

GENEZA MARKI

ROSA – róża to piękna, subtelna i tajemnicza roślina. Od wieków opiewana jako symbol i estetyczny fenomen. Dziś stanowi składnik unikalnych produktów, takich jak nasze. Od płatków róży rosnącej nad Bałtykiem zaczęła się nasza fascynacja wysokiej klasy naturalnym kosmetykami.

FILO – czyli upodobanie, skłonność, inklinacja…Do czego? Do życia, do piękna i do natury. Do płatków róż i innych skarbów przyrody. Do tworzenia w 100% naturalnych kosmetyków najwyższej jakości.

Stąd ROSAFILO…

Kosmetyki marki ROSAFILO to połączenia natury i piękna. Każdy produkt przez nas oferowany jest ręcznie przygotowywany a co z tym się wiąże – jest wyjątkowy.

Zapraszam do krainy przyjemności…

Halina Ryl

HISTORIA

Dawno, dawno temu… w 1417 roku król Władysław Jagiełło założył na Wołyniu wsie Rymacze i Jagodzin – darując ziemie swoim rycerzom jako podziękowanie za ich udział w zwycięstwie pod Grunwaldem w 1410 roku.
W tej królewskiej wsi Rymacze, jako potomkini woja spod Grunwaldu , urodziła się w 1902 roku moja babcia Frania. I wojna światowa spowodowała , że musiała szybko dorosnąć i nauczyć się wielu rzeczy. Do II wojny światowej babcia Frania – jako młoda wtedy kobieta – pomagała ludziom jako zielarka.
Babcia a także moja mama opowiadały, że bywały dnie, kiedy to wielkie podwórze przy domu zatłoczone było wozami i ludźmi szukającymi pomocy w chorobie.
Pamiętam babcię Franię z czasów, gdy byłam dzieckiem i razem zrywałyśmy na łąkach różne rośliny. Wiedziała, jak je stosować i leczyła rodzinę tymi ziółkami. Zdecydowanie preferowała kosmetyki i leki „z bożej apteki”, zresztą takie były czasy.
Do dziś czuję gorzki smak naparu z piołunu, który musiałam łykać na poprawę apetytu lub na problemy żołądkowo-jelitowe. Za to przy przeziębieniach napar z suchych łodyg malin uwodził mnie kolorem , aromatem i smakiem.., a przy myciu twarzy płatki chabru czarowały swym błękitem…

Dzisiaj, jako osoba już bardzo, bardzo dorosła, staram się tym moim wspomnieniom nadać nowe życie, dla pożytku i przyjemności innych ludzi – mam nadzieję, że z błogosławieństwem babci Frani.

Blisko pół wieku zawodowo zajmowałam się architekturą. Ale kiedy zbierałam płatki dzikiej róży, która ścieli nadmorskie tereny w pobliżu Koszalina, powracałam do czasów spędzonych z Babcią. Przez lata robiłam naturalne kosmetyki wyłącznie hobbystycznie dla pożytku i przyjemności swojej, mojej rodziny i znajomych obdarowywanych nimi przy różnych okazjach. Do czasu aż moi bliscy będąc pod wrażeniem tego co tworzyłam zaczęli nakłaniać mnie do zajęcia się tym w sposób, w pełni profesjonalny.

W ten sposób z pomocą całej rodziny, pojawiła się nowa marka. Nazwa ROSAFILO — czyli upodobanie róży – nawiązuje do naszych nadmorskich pól tego kwiatu. Podtytuł „Natura & piękno”, a także hasło „Kraina przyjemności, zapachu i zdrowia” są naszym przesłaniem.

Naturalność, relaks, luksus, jakość to wszystko, co przekazujemy w naszych produktach.